Až 275€ rekreačný poukaz aj na dovolenku počas materskej!

Mám pocit, že tento rok sa valia samé dobré novinky pre mamičky : ) Jednou z nich sú príspevky na rekreáciu. Super správou je, že rekreačný poukaz sa vzťahuje  aj na zamestnankyne, ktoré si momentálne užívajú materskú či rodičovskú dovolenku.

Aká je jedna a aká druhá dovolenka, to hádam viete, ale ak nie, pozrite sem.

Až 275€  rekreačný poukaz aj na dovolenku počas materskej!

Pre úspešné využitie príspevku je potrebné spĺňať kritéria uvedené nižšie.

Podmienky zo strany zamestnanca, teda maminky:
  • pracovný pomer trvá najmenej 24 mesiacov nepretržite /ráta sa ku dňu začatia rekreácie/
  • priniesť faktúru za ubytovanie/ tábor pre deti/ a prípadne iné služby /wellness, vstup do bazéna,…/ – všetko však musí byť na jednej faktúre, bločky zvlášť Vám zamestnávateľ nepreplatí
  • na faktúre je potrebné mať svoje meno, cenu a termín pobytu a ostatné náležitosti účtovného dokladu
Podmienky v súvislosti so zamestnávateľom
  • firme vzniká povinnosť prispieť na rekreáciu ak zamestnáva viac ako 49 zamestnancov

Ak ide o pracovný pomer na skrátený úväzok a vyššie uvedené podmienky sú splnené, zamestnanec má nárok na alikvótnu časť príspevku. Menšie firmy, do 49 zamestnancov, môžu príspevok vyplatiť dobrovoľne.

Všeobecné podmienky
  • pobyt na  minimálne 2 noci
  • pobyt na Slovensku
Výška príspevku

Zamestnávateľ prispieva vo výške 55% nákladov za pobyt, maximálne 275€. Táto suma sa vzťahuje na kalendárny rok, takže ak ju nevyužijete celú na prvýkrát, šup šup na ďalšiu dovču a vyčerpať ešte zvyšok. Zamestnávateľ môže dobrovoľne prispievať na rekreáciu aj nad rámec stanovený zákonom, informujte sa u toho vášho o výške príspevku.

Forma príspevku

 Zamestnávateľ určuje, či bude preplácať daňový doklad – teda faktúru so všetkými náležitosťami alebo vydá rekreačný poukaz vo forme kartičky.

Preplatenie príspevku je na žiadosť zamestnanca, ak túto možnosť nevyužijete, jednoducho o ňu prídete. Tak si to nenechajte ujsť 😉