A vision boardy si robíte?

Vision boardy si robím už asi 5-6 rokov a môžem povedať, že mi celkom vychádzajú.

Škoda len, že som si žiaden neodfotila a po čase ich aj zahodila. Tohtoročný vision board som už rozobrala, lebo som potrebovala obrázky z neho do zošita cieľov. Takže v tejto chvíli nemám žiaden vlastný obrazový materiál 😀

Ale mám rada také „zábavky“. Alebo…. sú to vážne veci?

A čo to vlastne ten vision board je?

Toto

Doslova vizuálna tabuľa. Okrem tabule však môže mať podobu papiera s jedným či viacerými obrázkami, podobu zošita, výkresu, pracovnej plochy počítača alebo mobilu, fotky, môže byť kreslená, lepená, vypísaná, vyšitá alebo nejako inak zmajstrovaná. Fantázii sa medze nekladú.

Ide o to, že si nejakým spôsobom vizualizujete svoje ciele, alebo ak chcete sny, na určité obdobie.

Ja si ju robievam vždy koncom roka na ten budúci, ale robiť si ju môžete samozrejme kedykoľvek. S jedným cieľom alebo s desiatimi, na mesiac alebo na päť rokov, je to len na Vás.  A to je to krásne, ide predsa o individuálnu vizualizáciu vášho života.

Ja však odporúčam robiť si vision boardy maximálne na rok dopredu, aby ste aj v reálnom čase dosahovali výsledky a videli, že to naozaj funguje. Treba si však dávať pozor, čo si tam dávate a či to je naozaj to, čo chcete.

Ako sa hovorí: Dávaj si pozor na to, čo si želáš, lebo sa ti to môže splniť! 😉

Z každej veci na Vašom vision boarde by ste mali mať dobrý pocit a pocit, že toto naozaj chcete, aby ste neboli sklamaní, keď sa to splní.

A prečo je dobré robiť si tie vižnbordy?

Nieeee, nejdem vás tu presviedčať, že si máte niečo vizualizovať a čakať na zázrak, kým sa tak stane.

Všetci vieme, že len tak samé sa veci nedejú. Nestačí si priať, treba aj konať.

Vision boardy vám však pomôžu:

  1. ujasniť si, čo presne chcete
  2. zostať sústredený a neodbočovať z cesty, tým, že máte ciele stále pred očami
  3. pozitívne myslieť a vidieť svoje prečo aj v ťažších chvíľach
  4. obohatiť si život
  5. možno rozvinúť nejaké spiace grafické zručnosti, ak si ich budete robiť elektronicky 😀
  6. ak máte väčšie deti, môže to byť zábavná forma trávenia spoločného času

A ako predísť sklamaniu?

  • dávajte si na vision board reálne ciele

Ok, treba snívať vo veľkom, ale vývoj nepreskočíš. Raz môžete lietať vlastnou helikoptérou, kúpať sa v miliónoch alebo rozdávať majetok na charitu, ale treba na to aj osobnostne dozrieť. Takže podľa mňa pekne krok po kroku.

Chcem tým povedať, že ak teraz ledva platíte podnájom v garsónke, tak si nedajte na vision board pre budúci rok, že budete vlastniť haciendu v lukratívnej lokalite, lebo sa vám to najskôr nesplní. Ani pri všetko šťastí a šikovnosti. A príde sklamanie.

Dávajte si tam postupné kroky, možno také, ktoré sú pre Vás veľké, ale v praxi relne. Proste, viete, ako to myslím….ak sa pozriem na príklad s garsónkou, tak si dám za cieľ na ďalší rok, dostať hypo, kúpiť si vlastnú nehnuteľnosť a neplatiť niekomu nájom. Je to, samozrejme, len príklad. Ak nie ste ok s tým, že by ste mali na krku úver na 30 rokov a radšej investujete napr do cestovania alebo vlastnej firmy, je to úplne v poriadku.

  • ciele si rozdeľte na menšie časti
  • naplánujte si splnenie týchto menších častí
  • pravidelne kontrolujte, či plány plníte

Týmto som vás len chcela inšpirovať a ukázať vám niečo nové. A ak už aj vision boardy poznáte a pripadali ste si ako šibnutí pri vystrihovaní obrázkov, verím, že už nebudete : )

Je to fajn relax, ale aj regulérna metóda, ktorá pomáha pri rozvoji seba samého.

Krásny deň!